Символдрама

В основі методу символдрами лежить теоретична база психоаналізу.

Символдрама - метод, в якому я працюю

Зановник символдрами – видатний німецький психотерапевт Ханскарл Льойнер (1919-1996).

Офіційна назва методу в Німеччині, Австрії, Швейцарії, Чехії, Словаччині, Естонії, Литві, Латвії – Кататимно-імагінативна психотерапія; офіційна назва методу в Нідерландах, Швеції, Російській Федерації, Україні, Республіці Білорусь та Республіці Казахстан – символдрама.

Метафорично символдраму можна назвати “психоаналізом за допомогою образів”. Основним завданням символдрами є перетворення фантазії у форму образів на вільну або задану психотерапевтом тему (мотив). Психотерапевт виконує при цьому супроводжувальну функцію.

З усіх відомих нині напрямів психотерапії, які використовують роботу з уявними образами, символдрама є найглибше опрацьованим, системно організованим методом, який має фундаментальну теоретичну та експериментальну базу. Її ефективність підтверджена також сучасними науковими дослідженнями, які проводилися, зокрема, в Німеччині та Росії.

Психотерапія за методом символдрама

Зазвичай, покращення настає вже після декількох сеансів, до того ж іноді навіть один єдиний сеанс може значно допомогти клієнту позбавитися від патологічної симптоматики або вирішити проблемну ситуацію.

Психотерапія за методом символдрама проводиться в індивідуальній та груповій формах, а також у формі психотерапії пар, коли образи одночасно представляють або друзі / партнери, або дитина з одним із батьків. Символдрама добре поєднується з класичним психоаналізом, психодрамою, гештальт-терапією та ігровою психотерапією.

У 2014 р. в Україні за погодженням з правлінням Міжрегіональної громадської організації сприяння розвитку символдрами – Кататимно-імагінативної психотерапії – була зареєстрована незалежна громадська організація «Інститут розвитку символдрами і глибинної психології» (ІРСГП).

Прокрутити вгору