Індивідуальне консультування

Метою індивідуальної психотерапії є створення психологом умов для розвитку особистості.

Коли необхідна консультація психолога

Іноді трапляється, що певний збіг зовнішніх обставин чи раптові зміни піднімають не проявлені раніше психологічні проблеми. З’являється страх або інші емоції, які важко переживаються. При цьому немає жодного уявлення, як можна з цього стану вийти (чи можна вийти взагалі?) і як жити далі.

Психотерапія орієнтована на тих, хто відчуває загальну незадоволеність своїм життям або окремими її сферами (робота, стосунки та ін.) На тих, хто вважає, що потенціально володіє достатніми ресурсами жити щасливіше, з меншим болем або з більшою внутрішньою стійкістю, з більшим задоволенням від життя.

Якщо труднощі, які Ви відчуваєте, супроводжують Вас протягом усього життя, то для того, щоб з ними впоратися, потрібен час і не лише він. Метою психотерапії є створення умов для розвитку особистості.

Залежно від запиту і наявних можливостей визначається частота зустрічей. Для консультування це не частіше, ніж один раз на тиждень.

Для психотерапії: два і більше разів на тиждень. На практиці, найбільш часті формати це – один і два рази на тиждень. При цьому, робота, яка проводиться довгостроково з періодичністю один раз на тиждень, набуває мимоволі властивостей психотерапевтичної взаємодії.

Зміст індивідуального консультування

Зміст того, що відбувається на кожній із зустрічей залежить від того, якого підходу дотримується психотерапевт і який професійний стиль він виробив для себе за час практики.

У своїй практиці я використовую психоаналітично орієнтований підхід – символдрама. Для мене важливо, що на кожному сеансі Ви розповідаєте про те, що має для Вас у даний момент найбільше емоційне значення. А я відгукуюся на те, що відбувається з Вами. Залежно від запиту, ми можемо включати в роботу аналіз сновидінь, роботу з метафоричними асоціативними картами і кататимними предметами, елементи коучингу.

 Відмінною складовою психотерапії є акцент на стосунках між психотерапевтом і клієнтом. Це має значення, оскільки будь-яка проблема, яка існує в «реальному житті» клієнта, не зможе не проявитися будь-яким чином і при взаємодії з психотерапевтом в тому випадку, якщо ця взаємодія досить тривала і емоційно інтенсивна.

У такий спосіб відбувається своєрідне навчання як бути з “небезпечними” почуттями один до одного, коли не потрібно замовчувати, заперечувати, “заморожувати” і відігравати їх. Це має незалежний від решти того, що відбувається психотерапевтичний ефект.

Тривалість індивідуальної сесії 50 хв.

Прокрутити вгору